mobil, uzel, UMPRUMka

Opět se vracíme k tvorbě absolventky našeho Grafického Designu Krystýně Mikoláškové, která dokončila magisterské studium na ČVUT, Produktovém Designu pod vedením Mariana Karla a nyní studuje na UMPRUM ateliér K.O.V. pod vedením Evy Eisler.

iSee

Kolekce objektů s názvem iSee, má poukázat na to, jak moc nás telefony ovlivňují, a to jak po psychické, tak fyzické stránce. Stěžejním materiálem objektů je sklo, to nám umožňuje vidět skutečný svět a ne ten virtuální. Dva objekty jsou pak doplněny o tzv. popsocket a prsten z mosazi, ty v kombinaci se sklem vytvářejí neviditelné nástroje deformující lidské dlaně. Na dalších dvou objektech jsou zobrazeny ikony “like”, “comment”, “share” a text “Sponsored”. Tyto prvky jsem zvolila proto, jelikož se s nimi neustále setkáváme a ať chceme nebo ne, ovlivňují naše chování a rozhodování. Kolekce iSee má jednoduše každému otevřít oči.

Uzel

To, že žijeme ve svobodné době není samozřejmost. Lidé si často neváží věcí, dokud je neztratí a přesně to platí i pro svobodu. Měli bychom si proto pamatovat, že svoboda není samozřejmost. Tato důležitá myšlenka je aplikována do jednoduchého gesta. Podobně jako uzel na kapesníku, který nám připomíná abychom na něco nezapomněli, má i uzel na českém státním symbolu vyjadřovat „Nezapomeň na svobodu“.