• Erasmus+

Každoročně mohly organizace / školy v termínu pro předkládání žádostí podávat své návrhy na projekty v rámci programu Erasmus+: Klíčová akce 1 – Mobilita žáků a pracovníků v odborném vzdělávání a přípravě. V rámci těchto projektů organizace vysílají v průběhu projektového období své žáky nebo zaměstnance na mobilitu do zahraničí. Žádost o grantovou podporu předkládala organizace, nikoliv samotný účastník. Naplánované aktivity mají vést k rozvoji organizace jako celku, nejen samotných žáků nebo pracovníků v odborném vzdělávání a přípravě.  Strategii rozvoje popisovali předkladatelé v žádosti v části tzv. Evropského plánu rozvoje.

Gdaňsk 2021

V roce 2021 se naše škola zúčastnila programu Erasmus+ v polském Gdaňsku. Na zkušenou vyrazili studenti 3. ročníku zaměření Grafický design a Kov a šperk. Během pobytu se studenti seznámili nejen s chodem firem, ve kterých jejich praxe probíhala, ale stihli poznat i krásy města a jeho okolí. Všichni studenti i dohlížející pedagogové reagovali na tuto první zkušenost velmi kladně.

Corinna Liptáková ze zaměření Kov a šperk napsala: „Jsem velice ráda za možnost navštívit dílny Doroty Cenecké. Program Erasmus mě inspiroval k další práci v umění.“

Roland Janda ze zaměření Grafický design by zase klidně uvítal i delší pobyt: „Naši dočasní polští kolegové byli přívětiví a úkoly s námi řešili. Pracovali jsme přes týden od pondělí do pátku, v průměru tak 8 hodin denně. Celková délka pobytu byla 14 dní, já bych stáž ještě klidně tak o týden prodloužil. Nicméně to byla skvělá zkušenost a zážitek. Přál bych si takových zájezdu zažít více.“

Níže je výběr fotografií z pobytu. Více fotografií naleznete v naší Galerii.

Gdaňsk 2023

V roce 2023 se naše škola již podruhé získala možnost účastnit se programu Erasmus+ v polském Gdaňsku. Tentokrát vyrazili pouze studenti zaměření Grafický design na zkušenou do místní společnosti věnující se počítačovým hrám. Veškeré zajištěné služby, ubytování i stravování bylo na vysoké úrovni a přispělo tak k možnosti soustředit se na plnění zadaných úkolů od přiděleného garanta a průvodce.

Zadání úkolů vycházelo z praxe herního studia a studenit si velmi pochvalovali zadaná témata. Všichni tvrdě pracovali po celou dobu pobytu, ale samozřejmě zbyl i nějaký čas na relaxaci a seznámení se s místní i polskou historií a současností.

Níže je výběr fotografií z pobytu. Více fotografií naleznete v naší Galerii.

Varšava 2023

Letos se programu Erasmus+ účastní studenti 4. ročníku zaměření Kov a šperk a tentokrát vycestovali do polského města Varšava. Jejich dojmy a fotografie přineseme po jejich návratu.

Španělsko 2024

Na konci letošního školního roku se chystá program pro studenty zaměření Design plastické a grafické rytiny. Pokud vše půjde tak jak má, vyrazí na zkušenou do Španělska.