EDUbus a EDUgrant

Naše škola se zapojila do mimořádného projektu EDUbus a následného EDUgrantu, který provozuje velmi schopný Eduteam – centrum celoživotního vzdělávání z.s. V rámci EDUbusu se jak studenti, tak i pedagogové naší umělecké školy seznámili s novinkami a možnosti v moderní výuce. Zastávka EDUbusu byla velmi podnětná a všichni účastníci si z ní odnesli mnoho inspirativních zážitků a neotřelých nápadů jak oživit současnou výuku na střední škole.

Do EDUgrantu jsme se pak zapojili s projektem „Komplexní prototypování s využitím 3D tisku, 3D skeneru a postprocesingu“, neboť možnosti 3D tisku u nás využíváme napříč všemi zaměřeními a zkoumáme nové možnosti využití moderních technologií v rámci realizace nových, dříve možná nemyslitelných, projektů.

V rámci EDUgrantu jsme byli podpořeni těmito pomůckami:

• Mycí stanice SLS tisk
  • 3D scanner SHINING 3D EINSTAR
  • Multikolorová 3D tiskárna
  • Finishing tool
  • WonderCutter S (ultrazvukový nůž)
  • Kompresor
  • Dekorační stříkací pistole