• Historie školy

Střední uměleckoprůmyslová škola a Vyšší odborná škola v Jablonci nad Nisou byla založena roku 1880 v reakci na potřeby rozvíjejícího se bižuterního průmyslu. Původně řemeslná škola zaměřená na výuku kreslení, modelování a cizelování rozšířila postupně nabídku svých oborů o pasíře, rytce, dekoratéry a výrobce bronzového zboží. Přes komplikovaný historický vývoj, kterým škola procházela, se podařilo udržet vysoký standard přípravy umělců specializujících se na oblast bižuterního průmyslu. V roce 1995 byla založena Vyšší odborná škola, která nabízí obor Ražená medaile a mince a vychází tak vstříc požadavkům rozvíjejícího se medailérského průmyslu. Střední uměleckoprůmyslová škola a Vyšší odborná škola v Jablonci nad Nisou odchovala celou řadu významných osobností české umělecké scény a je významnou institucí podílející se na kulturním dění Libereckého kraje.