• Přijímací řízení SUPŠ

PŘIJÍMACÍ ŘÍZENÍ 2024/2025

Termín pro podání přihlášky je do 20. 2. 2025 (možná bude zkráceno do 15.2. 2025).

Přihláška se podává prostřednictvím systému Dipsy.

Je možné podat celkem 5 přihlášek – dvě na obor s talentovou zkouškou a tři na ostatní obory. Preference je vyjádřena pořadím uvedeným na přihlášce.

Kritéria přijímacích zkoušek
O požadavcích na uchazeče, skladbě přijímacích zkoušek a hodnocení výsledků rozhoduje ředitel střední školy. Nejpozději do 31. 1. 2025 jsou přesné informace uveřejněny na webových stránkách školy.

Den otevřených dveří proběhne dne 23. 10 a 13. 11. 2024 od 13. 00 do 19.00

Termíny přijímacího řízení:

25. 3. 2025

26. 3. 2025

27. 3. 2025

Důležitou součástí přihlášky je prokázání zdravotní způsobilosti (potvrzení od lékaře). Lékařský posudek_2024_2025

Pozvánku k přijímacímu řízení zasíláme emailem na emailové adresy zákonných zástupců uvedené v přihlášce.

Na základě § 60 odst. 2 školského zákona se při přijímacím řízení do oboru vzdělání, v němž je jako součást přijímacího řízení stanovena rámcovým vzdělávacím programem talentová zkouška, nekoná jednotná přijímací zkouška, a to ani do oborů vzdělání s maturitní zkouškou.

Od školního roku 2024/2025 jsou veškeré termíny související s přijímacím řízením do oborů vzdělání s talentovou zkouškou ve všech kolech přijímacího řízení shodné pro obory vzdělání s talentovými i bez talentových zkoušek, a to včetně termínu pro podání přihlášky.

Uchazeč může podat nejvýše dvě přihlášky pro obor vzdělání s talentovou zkouškou a nejvýše tři přihlášky pro ostatní obory vzdělání. Maximálně možný počet podaných přihlášek může být tedy pět.

Pořadí uvedených oborů vzdělání v přihlášce vyjadřuje přednostní volbu oboru vzdělání, tzn. že obory vzdělání v přihlášce jsou řazeny dle preference. Uvedené pořadí musí být ve všech podaných přihláškách shodné.

Změna oboru vzdělání ani změna pořadí (preference uchazeče) není možná po uplynutí termínu pro podání přihlášek.

První kolo přijímacího řízení

Ředitel v prvním kole stanoví min. dva termíny konání talentové zkoušky tak, aby se alespoň jeden termín konal v jiný den než jednotná přijímací zkouška pro daný obor vzdělání. Termíny by se uchazečům měly přidělovat tak, aby nedocházelo k jejich překryvu a s ohledem na termín a místo konání jednotné přijímací zkoušky. V případě, že dojde k překryvu termínů, je možné uchazeči přiznat náhradní termín, pokud se z původního řádně omluví.

Uchazeč může talentovou zkoušku konat jedenkrát v každém oboru středního vzdělání, do kterého podal přihlášku.

Ředitel školy, ve které uchazeč přijímací zkoušku koná, zašle pozvánku uchazeči ke konání v prvním kole přijímacího řízení nejpozději 14 dnů před konáním zkoušky nebo rozhovoru.

Pozvánku ke konání zkoušky v konzervatoři zašle ředitel školy nejpozději 7 dnů před konáním zkoušky.

Pozvánka obsahuje zejména údaje o místu, dni a čase konání zkoušky a seznam povolených pomůcek pro jejich konání.

Výsledky přijímacího řízení (do všech oborů vzdělání, tedy jak s talentovou zkouškou, tak s maturitní zkouškou i výučním listem) se zveřejňují ve formě seznamu uchazečů uvedených pod registračním číslem s hodnocením jednotné zkoušky, školní přijímací zkoušky, talentové zkoušky a hodnocením ostatních kritérií, pokud jsou součástí přijímacího řízení a s označením, zda je uchazeč přijat či nepřijat. Tím se rozhodnutí považují za oznámená.

Přesná kritéria přijímacích zkoušek budou zveřejněna na webových stránkách školy do 31. 1. 2025.

Uchazeči musí dosáhnout co největšího počtu bodů v těchto úkolech:

úkol č. 1 – kresba podle předlohy (kresba)                                  max. počet bodů               60

úkol č. 2 – kresba zpaměti (samost.)                                            max. počet bodů               40

úkol č. 3 – modelování podle předlohy (plast.)                          max. počet bodů               40

Součástí talentové zkoušky je pohovor s uchazečem

a předložení jeho domácích prací, popřípadě dokladů

o výsledcích v odborných soutěžích                                               max. počet bodů               30

Jednotlivé úkoly vyhodnotí komise tak, že seřadí práce uchazečů v jednotlivých úkolech od nejzdařilejší po nejméně zdařilou a určí počet bodů. Pro úspěšné absolvování talentové zkoušky musí uchazeč obdržet minimálně 70 bodů.

PŘIJÍMACÍ ŘÍZENÍ

V přijímacím řízení komise započítá body za:

test z obecných studijních předpokladů                        max. počet bodů               20

prospěch (body za poslední 2 roky

předchozího vzdělání)                                                                   max. počet bodů               10

Nevyšlo to?

Tím ale nic nekončí. Jestliže jsi nebyl/a přijata do oboru s talentovou zkouškou, máš právo účastnit se přijímacího řízení pro ostatní obory v obvyklém termínu.

Výsledkové listiny, vzory a přihláška

Vážení uchazeči o studium,
přijímací řízení  proběhne v termínu

25. 3. 2025