• Novinky

Stanovisko ke stávce konané 27. listopadu

Vážení rodiče a studenti,

s ohledem na aktuální situaci v českém školství se na vás obracíme s vyjádřením postoje naší školy. Uznáváme oprávněnost stávky jako formy vyjádření nesouhlasu se současným stavem, rozhodli jsme se však naší školu nezapojit do celoplošné stávky plánované na 27. listopad.

Důvodem našeho rozhodnutí je především závazek vůči našim žákům a jejich rodičům, kteří očekávají kontinuální vzdělávací proces. Chápeme, že stávka je nástrojem, který má poukázat na problémy ve školství, a respektujeme také právo našich pedagogů vyjádřit svůj nesouhlas.

V den plánované stávky, tedy v pondělí 27. listopadu, proběhne v naší škole výuka dle plánovaného rozvrhu.  Nicméně dovolte nám touto cestou vyjádřit nesouhlasné stanovisko k návrhu novely nařízení č. 123/2018 Sb. O stanovení maximálního počtu hodin výuky financovaného ze státního rozpočtu pro základní školu, střední školu a konzervatoř zřizovanou krajem, obcí nebo svazkem obcí a podporu stávce, vyhlášené Českomoravským odborový svazem pracovníků školství na pondělí 27. 11. 2023. Domníváme se, že současná plánovaná úsporná opatření mohou výrazně ovlivnit kvalitu českého školství. Detailní informace naleznete v odkaze vpravo.

Děkujeme za pochopení i za podporu.

S pozdravem

Mgr. Bc. Martina Picko Baumannová, MBA
ředitelka SUPŠ a VOŠ Jablonec nad Nisou

Ke stažení